Pis Su Temiz Su Tesisatı

yrılır:

Kolon sistemi: Şehir suyu ile ilgili herhangi bir basınç sıkıntısı yoksa şebekeden temin edilen su giriş katından kolonlar aracılığıyla merdiven boşluğundan dairelere dağıtılır. Su sayaçları her bağımsız birime özel olarak yapılandırılır.

Basınçlı depo sistemi: Şehir suyu temin edilirken yeteli basınç sağlanamıyorsa bu eksiklik basınç yaratarak su dağıtımına yardımcı olan silindir depolar olan hidroforlar aracılığıyla giderilir.Basınçlı depo sisteminde su sayaçları tıpkı kolon sistemindeki gibi yapılanmıştır.

Dizi sistem: Bu sistemdeki fark sayaçlardan kaynaklanır. Tüm sayaçlar zemin ya da bodrum katta yer alır ve dairelere sayaçlardan ayrı kolon çıkarılırak su dağıtımı gerçekleştirilir.

Temiz su tesisatları aşağıdaki bölümlerden oluşur:

Bina temiz su ana boru tesisatı

Su sayacı tesisatı

Dağıtım boruları, kolonlar ve kat tesisatı olmak üzere kullanım tesisatı

Pis su tesisatı

Binalardaki kullanılmış suların şehir kanalizasyon sitemine ileten tüm sistemler pis su tesisatı olarak adlandırılır. Pis su tesisatları bina dışı, bina içi yağmur suyu pis su tesisatları olmak üzere 3’e ayrılır.

Bina dışı pis su tesisatı: Binanın birkaç metre dışından başlayarak kanalizasyon şebekesine kadar atık suları ileten sistemdir. Birleşik ya da ayrılmış olarak yağmur suları ve pis sular bu sistem sayesinde kanalizasyon sistemine aktarılır.

Bina içi pis su tesisatı: Ana boru, kat borusu, havalık ve kolon kısımlarından oluşan bu tesisat, bina ile ilgili tüm atık suların binanın dışına taşınmasını sağlar. Ana boru pis suları toplayarak bina dışına ileten boru bölümüdür. Kolon zemin kat üzerindeki pis suları bodrum kata ileten kısımdır. Kat borusu bağlantı borusu ile kolon borusu arasındaki kısa borulardır. Pis suyun rahat akıtılması ve pis kokuların dışarı atılmasını sağlayan sistem ise havalık olarak adlandırılır.

 

Rotaser Group, Güven Demektir!

Rotaser Group Farkıyla

Ücretsiz Keşif
Uygun Fiyat Avantajı
Kaliteli Ürünler
Estetik ve Şık Görünüm
3 Yıl İşçilik Garantisi
Müşteri Memnuniyeti

Ürünlerimiz Hakkında Bilgi Edinmek İçin İletişime Geçiniz

× Destek Hattı